• 0 (342) 317 12 39 - 0 (342) 317 12 42

    Gaziantep Üniversitesinde, eğitim - öğretim faaliyetleri ve bilimsel çalışmaların yanı sıra, sosyal ve kültürel etkinliklere de büyük önem verilmektedir. Bu kapsamda, ülkemizi yakından ilgilendiren ekonomik, siyasi, kültürel, vb konularda, üniversitemize davet edilen uzman kişiler veya kendi öğretim elemanlarımız tarafından düzenlenen çeşitli konferans, seminer, panel, açık oturum ve sempozyum gibi bilimsel toplantılarla başta öğrencilerimiz olmak üzere, tüm çalışanlarımız ve Gaziantep kamuoyu aydınlatılmaktadır.

    Ayrıca çeşitli sergi, tiyatro ve konser gibi etkinlikler ile Gaziantep ve yöremizin sosyal ve kültürel hayatına önemli katkıda bulunulmaktadır. Söz konusu etkinlikler çoğunlukla kampus içerisinde bulunan ve son derece modern bir şekilde tasarlanmış Mavera Kongre ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Fen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, ıktisadi ve ıdari Bilimler Fakültesi ve Yabancı Diller Bölümü ve Merkezi Kütüphane konferans salonlarında da çeşitli bilimsel ve sosyal faaliyetler yürütülmektedir.

    Yaşlılar Haftası, Nevruz kutlamaları, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Törenleri ve Cumhuriyet Haftası Kutlamaları, Bahar şenlikleri, Milli Günlerimiz ile ilgili tören, konser ve bilimsel toplantılar, başta Atatürk Koşusu olmak üzere çeşitli sportif faaliyetler, yarışma, sergi ve gösteriler; Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı tarafından tertiplenen konserler, Sosyal ve Kültürel yönden geleneksel hale gelmiş etkinliklerimizdir.